Pharmacon Consulting | aparatura emaliowana wirówki reaktory mieszalniki filtry granulatory mieszadła kompaktory | Wyparki cienkowarstwowe
1211
page-template,page-template-snafer,page-template-snafer-php,page,page-id-1211,page-child,parent-pageid-11,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Wyparki cienkowarstwowe

Wyparki cienkowarstwowe

Parametr

Zakres

Prędkość nadawy kg/h

20 – 100.000

Wydajność odparowania kg/h

Do 40.000

Temperatura grzania °C

Do 380

Ciśnienie procesu barg

-1 to 30

Lepkość produktu przy temp operacyjnej mPas

Do 70.000

Czas przebywania min

< 1

Wydajność odparowania (koncentrat/wsad)

Do 1:50

Przepustowość %

20 – 100

LUWA

Wyparka cienkowarstwowa wyposażona w wirnik ze sztywnymi ostrzami. Prosta i zwarta konstrukcja oraz gładkie powierzchnie umożliwiają łatwe czyszczenie oraz zastosowanie szczególnie w branży spożywczej i farmaceutycznej. Sprawdza się przy produktach o lepkości do 50,000 mPas.

SAMBAY ®

Wyposażona w ruchome ostrza dociskające produkt siłą odśrodkową do ścian. Gwarantuje to efektywne ściskanie produktu przy niskich prędkościach wirnika. Umożliwia przetwarzanie produktów o lepkości do 35,000 mPas. Dzięki możliwości zmiany ilości ostrzy oraz siły docisku możliwe jest zastosowanie wyparki w szerokim spektrum aplikacji.

SAKO ® KV I KH

Wyparki SAKO w konfiguracji pionowej lub poziomej. Grubość warstwy przy ścianach ogrzewanych może by regulowana poprzez osiowe przesuwanie ostrzy wirnika. Gwarantuje to optymalną grubość warstwy przy ścianie grzewczej a co za tym idzie wysokie wskaźniki parowania. Ten typ wyparki pracuje z produktami o lepkości do 50,000 mPas. Możliwość kontroli grubości warstwy pozwala na pełną optymalizację charakterystyki procesu.

Wyparka horyzontalna charakteryzuje się podobną budową. Główne różnice to wolniejszy czas przepływu (możliwość wykorzystania wyparki jako reaktora), możliwość wykorzystania w niższych budynkach.